Rozhodli jste se objednat si projížďku některým z našich historických vozů? Na těchto řádcích Vám poradíme jak na to. Naleznete zde nejdůležitější informace o způsobu objednání a možnostech využití jednotlivých vozidel.

K nástupu i výstupu účastníků jízdy si můžete vybrat kteroukoli zastávku v síti, ale vzhledem k tomu, že všechna vozidla jsou odstavena v naší vozovně a objednateli jsou vždy účtovány náklady za celou trasu (t.j. doba od prvního výjezdu z vozovny na místo nástupu až do závěrečného příjezdu do vozovny po vystoupení účastníků), doporučujeme Vám zvolit si pro projížďku nástupní i výstupní zastávku poblíž vozovny, abyste Vaši jízdu využili co nejefektivněji. Je ale samozřejmě jen a jen na Vás, odkud a kam si budete přát svézt.

Počasí bohužel, na rozdíl od projížďky, zatím na míru objednat neumíme, ale přestože provozní podmínky naší nejstarší dřevěné historické tramvaje jsou velmi přísné a zakazují její provoz např. za sněhu, deště či snížené viditelnosti, umíme Vám připravit smlouvu tak, že i v případě nepříznivého počasí pro Vás vypravíme jinou vhodnou tramvaj z naší sbírky, aby Vaše akce mohla nerušeně proběhnout. Po předchozí dohodě Vám umožníme vůz před jízdou i vyzdobit, aby slavnostní atmosféra byla dokonalá.

Pokud již máte jasnou představu o tom, jak by měla Vaše jízda probíhat, stačí na níže uvedený e-mail zaslat následující údaje:

  • jméno, příjmení, adresa, r.č. nebo datum narození a kontaktní telefon na objednatele, který bude podepisovat následně připravenou smlouvu o jízdě s PMDP, a.s.
  • typ objednaného vozidla (např. tramvaj Křižík & Brožík č.18, pokud nebude možno jej vypravit, vůz ČKD T1 č. 121)
  • předpokládanou dobu pronájmu vozu (pokud si předem sami určíte trasu, rádi Vám ji podle našich zkušeností vypočítáme)
  • datum, přesný čas a místo nástupu účastníků jízdy (např. 11.12.2015 ve 14:15 zastávka Majakovského směr centrum)
  • maximální počet účastníků (musí být uvedeno ve smlouvě s ohledem na kapacitu jednotlivých vozů – pro vůz Křižík & Brožík je to 18 osob)
  • předpokládaný průběh jízdy včetně případného odstavení vozu např. na konečné zastávce za účelem pořízení společných fotografií, čekání na odstavné koleji za účelem odvozu svatebčanů po skončení svatebního obřadu a pod.; stání je zejména u tramvají z pochopitelných důvodů možné jen na konečných zastávkách a odstavných kolejích tak, aby zvláštní jízda nebránila v provozu pravidelné dopravě
  • předpokládaný konec jízdy a místo výstupu účastníků (např. 11.12.2015 ve 14:40 před radnicí na náměstí Republiky)
  • dále uveďte, zda požadujete současně pronájem nabízené zvukové aparatury

Objednané jízdy je možné provést na objednávku, či na základě smlouvy. V případě jízdy na objednávku zaplatí klient v předstihu minimálně 5 pracovních dní (pokud se jízda neuskuteční vinnou naší strany vrátíme objednateli plnou platbu). Při vyhotovení smlouvy klient platí za jízdu až po jejím uskutečnění.

Po doručení těchto údajů pro Vás vypracujeme návrh smlouvy, abychom si ji mohli v dostatečném časovém předstihu před uskutečněním jízdy odsouhlasit.

Jízdy lze objednávat nejpozději 7 pracovních dní před jejich termínem.

Máte-li nějaké dotazy ohledně objednání historických vozidel, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky a rádi Vám s plánováním pomůžeme.